Kolik očí má Tolstolobik z Kelťáku?
Jedno (30)
Dvě (11)Novinky:
Vše podstatné, co se v týmu momentálně děje.

Kdo jsme:
Pár vět o našem rybářském týmu.

Fotky:
Fotky z našich akcí.

Jak se stát rybářem?:
Informace jak na to.

Montáže a uzly:
Návody, rady, postupy...

Rybolov, povolenky:
Rybolov na Mlynářském rybníku, povolenky, rybářský řád.

Odkazy:
Zajímavé odkazy na rybářské stránky.

© 2010-2024
Dolnobřežanská Bělice z.s.


Dolnobřežanská Bělice z.s.

    Zapsaný spolek se zaměřením na sportovní rybolov, rybářský tým pro děti z Dolních Břežan, Lhoty a okolí.

    Rybářský tým byl založen na podzim 2010 při ZŠ Dolní Břežany. V tomto období byla nasazena do Mlynářského rybníka osádka - kapr 50+ amur 60+. Přes zimu jsme se scházeli ve škole a učili se vázat háčky, prohlédli jsme si hodně filmů, pročetli mnoho literatury a pomalu jsme se seznamovali se všemi rybářskými taktikami.

    Na Mlynářském rybníku se začalo chytat na jaře 2011, kdy byla sezóna zahájena rybářskými závody. V praxi se ukázalo, kdo bude rybář a kdo ne. Rybařina je tak trochu věda a chce mnoho trpělivosti. A tu moc dětí nemá. Zapálených malých rybářů bylo v té době tak deset.

    V roce 2012 se začalo chytat i na vedlějším menším Keltském rybníku. Jsou zde menší ryby, loví se zde převážně na plavačku. V zimě 2012 jsme do tohoto rybníka nasadili pstruhy duhové a chytali jsme na dírkách.

    Na jaře roku 2013 jsem se osamostatnili, přestali jsme spadat pod ZŠ Dolní Břežany a založili jsme občanské sdružení Dolnobřežanská Bělice.

    Naše rybníky: Jedná se o velmi úživnou vodu. Ryby mají značný přísun přisun přírodní potravy. Rybí osádka velmi dobře prosperuje, ryby jsou ve velmi dobré kondici s až neuvěřitelnými přírůstky. Kapři, kteří byli vysazeni ve velikosti 50-55 cm, mají dnes přes 60 cm, chytil se už kapr vážící 7,6 kg. Amuři dosahují délek 70 cm a více. Co je možné chytit? Amur, kapr, lín, okoun, karas, plotice, sumec, štika a mnoho plevelné ryby.

    Rybářský tým: Do týmu přijímáme děti od 6 let. Nábor se konná jednou ročně, vždy v září, na začátku školního roku. Každý člen týmu obdrží povolenku na chytání na našich rybnících po celý rok, od října do září dalšího roku. Přihláška a podmínky účasti v týmu.

    Od ledna 2012 je možné lovit/hostovat na Mlynářském a Keltském rybníku i pro rybáře z řad dospělých. Stačí se jen domluvit s Viktorem Lebedou (kontakt níže). Chytá se pouze metodou chyť a pusť. Více informací lze nalézt na stránce Rybolov, povolenky


    Každému přejeme PETRŮV ZDAR!


Vedoucí:

  Viktor Lebeda
  Jan Drahokoupil


Kontakt:

  Tel: 737 217 331
  E-mail: vlebeda(at)email.cz ...místo (at) doplnit zavináč - @