Kolik očí má Tolstolobik z Kelťáku?
Jedno (30)
Dvě (11)Novinky:
Vše podstatné, co se v týmu momentálně děje.

Kdo jsme:
Pár vět o našem rybářském týmu.

Fotky:
Fotky z našich akcí.

Jak se stát rybářem?:
Informace jak na to.

Montáže a uzly:
Návody, rady, postupy...

Rybolov, povolenky:
Rybolov na Mlynářském rybníku, povolenky, rybářský řád.

Odkazy:
Zajímavé odkazy na rybářské stránky.

© 2010-2024
Dolnobřežanská Bělice z.s.


Dětské Rybářské závody DB - 11.5.2019

Letošních dětských rybářských závodů Dolnobřežanské Bělice se zúčastnilo 22 závodníků, na které čekalo velké množství krásných cen. Nachytaly se karasy, cejni, plotice, okouni a perlíni v celkové délce 40 m a 7 cm!

Dětské Rybářské závody DB - 30.5.2015

Letošních dětských rybářských závodů Dolnobřežanské Bělice se zúčastnilo 17 děti, na které čekalo velké množství krásných cen. Byly chyceny ryby v celkové délce 37 m a 6,5 cm!

Všechny fotky

Dětské Rybářské závody Zbraslav - 24.5.2015

Letos prvně jsem se vydali se čleby našeho týmu na rybářské závody pořádané mistní organizací rybářského svazu na Zbraslavi. Závodů se za náš tým zůčasnilo 5 rybářů: Martin, Marek, Oliver, Kuba V. a Kuba L. Doprovod dělali Jirka, Tonda, Petr, Rosťa a Viktor. Počasí nám přálo a ryby taky :) Závodníci byli rozděleni podle věku do 2 kategorií, každá kategorie po cca 25 závodnících. Všichni naši kluci byli v kategorii od 10 let výše. Myslím, že to dopadlo víc než dobře: 4.místo Marek Gerlašinský, 8.místo Kuba Lebeda, 9. místo Oliver Lang, 12. místo Martin Šilhánek a 14.místo Kuba Vacek. Všem díky za zdařilou reprezentaci našeho klubu!

Všechny fotky

Výlet na MRhal 2014 - 28.5.-1.6.2014

Stejně jako loni jsme i letos vyrazili rybařit na soukromý rybník Mrhal u Českých Budějovic, tentokráte na 4 dny. Počasí nám první den moc nepřálo, ale i přesto se chytalo celou dobu a uskutečnilo se vše, co jsme si naplánovali. Není špatného počasí pro rybařinu, jsou jen špatně oblečení rybáři :) Nachytala se spousta ryb různých druhů a velikostí (kapr, cejn, candát, štika, okoun, karas, plotice, amur), některé vyloženě kapitální kousky. Většina ryb byla vrácena vodě, pár kousků jsme snědli, candátí podkovy, kapří hranolky ....

Všechny fotky

Jarní brigáda - 14.2.2014

Letos zima skončila hodně brzy a tak jsme jeden z prvních teplejších pátků využili k poklizení okolí našich rabníků. Každý člen teamu Dolnobřežanská Bělice má povinnost odpracovat několik brigádnických hodin. Ti ci byli v pátek u Mlejňáku to mají za sebou, na ty ostatní to ještě čeká.

Všechny fotky

Jirkova štika - 26.12.2013

I v prosinci se dají chytit pořádné ryby, takovouto štiku chytil Jirka na přívlač na Mlýňáku o vánočních prázdninách. Mikuláš si s tátou přijel zachytat a tak pomohli Jirkovi se zdoláváním a pořídili tyto pěkné fotky.

Všechny fotky

Zimní schůzky - 29.11.2013

Přes zimu se scházíme v budově obecního úřadu. Probíráme rybářskou teorii a pilujeme svoje vědomosti, abychom byli dobře připraveni na novou rybářskou sezónu.

Všechny fotky

Výlov rybníka Vyžlovka v Jevanech - 1.11.2013

Letos jsem se zajeli podívat na výlov o něco menšího rybnika než loni, ale ryb bylo také k vidění dost a dost. Štiky, candáti, sumci a samozřejmě nejrozšířenější kapři.

Všechny fotky

Úlovky z roku 2013

Pár fotek z úlovky z našich rybníků. Chytlo se toho samozřejmě mnohem více, ale ne vždy máme u sebe foťák :)

Všechny fotky

Výlet na Mrhal - 13.9. - 15.9.2013

Dlouho plánovaný výlet na skoukromý rybářský revír Mrhal v Jižních Čechách se konečně uskutečnil. Užili jsme si to parádně, počasí nám vyšlo, ryb se chytlo spoustu a každý kdo se zůčastnil se již jistě těší na příští rok.

Všechny fotky

Velká voda - 2.6.2013, 13:00

Velká voda zasáhla i naše rybníky, hlavně Mlynářský, do kterého stéká voda ze všech okolních polí a je do něj svedena i kanalizace z celé vesnice. Otázkou zůstává, co to udělá s rybí osádkou, malé ryby to určitě spláchne do vltavy, ty velké doufejme vydrží.

Všechny fotky

Zimní chytání - 22.2.2013

Zima je stále tady, ale to neznamená, že ryby nemají, nebo že by se nám nechtělo jít chytat. Na to jaké bylo počasí se nás sešlo docela dost a něco se i chytlo.

Všechny fotky

Zakončení sezóny - 16.11.2012

Počasí přituhuje a tak pomalu začínáme uvažovat o přesunu do školy. V pátek proběhlo rozloučení se sezónou. Chvíli jsme chytali, pak opékali buřty, pak zase chytali...největší kapr měl 63cm!

Všechny fotky

Výlov Podhrázského rybníka - 26.10.2012

K podzimu již tradičně patří výlovy rybníků, tak abychom poznali i tuto tvář rybařiny, zajeli jsme se podívat na výlov Podhrázského rybníka u Olbramovic (Tomice II) na Benešovsku. O rybník se stará Rybářství Líšno. Přijeli jsem akorát, když rybáři začali zatahovat síť a tak jsme viděli celý výlov od začátku až do konce.

Všechny fotky

Podzimní chytání na Keltském rybníku

Při pátečním kroužku zabral Frantovi Kapičkovi tento kapr, prut už mizel ve vodě, naštěstí po něm skočil Oliver Lang a prut i s kaprem vytáhl. Kapr měl minimálně 65 cm a po focení mazal zpět do vody. 19.10.2012.

Všechny fotky

Rybářské závody dětí - Lov na dírkách - 1. ročník, únor 2012

První ročník rybářských závodů v lovu na dírkách se konnal 12.2.2012.

Všechny fotky

Lov na dírkách, únor 2012

Konečně přišel mráz a my jsme mohli vyzkoušet lov na dírkách. Většině kluků přinesl ježíšek potřebnou výbavu a tak se všichni nemohli dočkat, kdy vyndají svého prvního pstruha, kterých ve vodě čekalo okolo 300 kusů.

Všechny fotky

Rybářský kroužek - podzim 2011

Chytání ma Keltském i Mlynářském rybníce, velké úovky, opékání buřtů, ...

Všechny fotky

Rybářské závody dětí - 1. ročník, rok 2011

První ročník rybářských závodů se konal na Mlynářském rybníce 7.5.2011.

Všechny fotky

Brigáda, břežen 2011

Jako každý správný rybářský hospodář, i my se musíme o své rybníky starat, jak o jejich okolí, tak o rybí osádku. Na jaře proběhla již druhá brigáda, během které jsme vyčistili okolí rybníka. Druhá část fotek je z vysazení kapříků do Mlynářekého rybníka.

Všechny fotky

Jaro 2012

Hned jak to trochu šlo, začalo se chytat. Výsledky se brzy dostavily.

Všechny fotky